FA në krye të detyrës! Batalioni 'B1K' stërvitje në terren të thyer, aftësi për të marrë pjesë në operacionet paqeruajtëse

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se pas batalionit 'b2k', radhën e stërvitjes e ka batalioni i Vaut të Dejës 'b1k'. Ky batalion të do të stërvitet larg vendit të përqendrimit të përhershëm.

Trupat dhe mjetet e b1k u zhvendosën në Vig-Mnelë, ku për një javë u stërvitën duke përmirësuar aftësitë për të marrë pjesë në operacionet paqeruajtëse dhe në terrene të vështira.

Trupat e Vaut të Dejës testuan edhe aftësitë për të luftuar nga afër. Po ashtu në terrenet malore të Vig-Mnelës u stërvitën për kërkime në terrene të thyera.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Artur: 23/10/2019 09:13

    Paisjet jane komplet te amortizuara.... shikoni kamionet, ambulancen.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Gazetari Doçi: Ahmetaj ka marrë 4 milionë euro për inceneratorët dhe i ndau me Metën, më pas sulmuan shokët pasi u prishën në pazare

Gazetari Doçi: Ahmetaj ka marrë 4 milionë euro për inceneratorët dhe i ndau me Metën, më pas sulmuan shokët pasi u prishën në pazare