‘Faleminderit’, kunati i Kaçifas flet shqip për mediat në Bularat: Të mos ndërhyjë Turqia, ne dhe Shqipëria jemi familje, e zgjidhim vetë

Kunati i Kaçifas, Vangelis Sekellarakis për mediat greke dhe shqiptare në Bularat është shprehur se Kaçifa kurrë nuk është drejtuar kundër një shqiptari.

“Atë ditë e ëma i tha që mos dil se do të të vrasin dhe ai i tha se nuk më vrasin se edhe ata një rrogë të vogël marrin. I bëj thirrje Ramës dhe Tsipras që të gjejnë një gjuhë të përbashkët. Turqia në rastin kontrekt po ndërhyn pa vend. Ne dhe Shqipëria jemi familje dhe e zgjidhim brenda nesh. S’ka nevojë për të tretë. Këtu nuk ndodhi asgjë. Por në kufi, policia ktheu gjithë ato njerëz dhe ne do të interesohemi për ta. Gjatë këtyre 40 ditëve kanë ardhur në fshat disa njerëz të veshur civile dhe kontrolluan shtëpitë e banorëv. Kërkon flamuj, a ku di unë se çfarë. Familjen e Kaçifas nuk e kanë bezdisur.”

Në fund të prononcimit të tij, Sekellarakis flet shqip për mediat duke thënë ‘faleminderit’.


Lajmi kryesor:

Ceremonia e të 40-ave të Kaçifas/ Nuk u lejuan që të hyjnë në Shqipëri, grekët përplasen me policinë në Kakavijë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Trajleri del nga rruga në aksin Levan-Tepelenë, aksidenti shkakton trafik automjetesh