Falja e Acerbit për sjellje raciste, ultrasit e Napolit: Emblema e një sistemi hipokrit

Falja e Acerbit për sjellje raciste, ultrasit e Napolit: Emblema e një sistemi hipokrit

Pankartat e tifozëve të Napolit

Federata e Futbollit në Itali nuk e dënoi mbrojtësin e Interit, Francesco Acerbi, me këtë të fundit që ofendoi në baza racore lojtarin e Napolit, Juan Jesus. Ndeshja e fundit mes tyre në "Meazza" mori përmasa të tjera tej futbollit, ndërkohë që në Napoli ka pasur protesta.

Ultrasit e Napolit shfaqën një pankartë polemike në pjesë të ndryshme të qytetit gjatë mbrëmjes së djeshme dhe mëngjesit të sotëm kundër vendimit për të mos skualifikuar lojtarin e Interit.

Pankarta u vendos para stadiumit "Maradona" dhe gjithashtu në vende të tjera simbolike të qytetit, përfshirë Sheshin 'Plebiscito'. "Sistem hipokrit, Acerbi është simboli juaj", thuhej në shënim.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 27/03/2024 14:48

    O GAZETARE KOTI ACERBI NUK U FAL POR JU DHA DREJTESIA ...PA FAKTE AS KRIMINELI ME I MADH NUK DENOHET JO ME PER NJE INFAME JUAN JESUS

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta