Falsifikoi dokumentet për përfitimin e padrejtë të studimeve në Akademinë e Sigurisë, arrestohet efektivi i policisë

Falsifikoi dokumentet për përfitimin e padrejtë të studimeve në Akademinë e Sigurisë, arrestohet efektivi i policisë

Gjergj Gjeloshi efektiv i policisë është arrestuar nga AMP. 29-vjeçari ka rezultuar se ka falsifikuar dokumentacione shkollore me qëllim përfitimin e padrejtë të studimeve në Fakultetin e Hetimit të Krimit në Akademinë e Sigurisë.

‘Në funksion të procedimit penal, referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka ekzekutuar “Urdhërin e ndalimit të të dyshuarit për një krim” ndaj oficerit të policisë, Inspektor GJ.GJ., 29 vjeç, i dyshuar për kryerjen e veprave penale të “Falsifikimit të dokumenteve", “Falsifikimi i dokumenteve shkollore” dhe “Falsifikimi i vulave / stampave dhe formularëve”.

Nga hetimet e kryera nën drejtimin e Prokurorisë, ka rezultuar se ai ka falsifikuar dokumentacione shkollore me qëllim përfitimin e padrejtë të studimeve në Fakultetin e Hetimit të Krimit në Akademinë e Sigurisë.

Vazhdojnë hetimet e thelluara për implikim të personave të tjerë në këtë veprimtari të kundraligjshme.’- njofton AMP.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Guri Lekes: 09/07/2024 17:11

  Hahaha....hahahahah....nipi i Preks eksellent hahahahah ku nuk do tdine me shkrua....

  Përgjigju
 • Pjetra: 09/07/2024 11:57

  Policia Shkodës ka shum Gjelosha që kanë fallsifikuar dekomentat nga mëtë ndryshëm!Ka Gjulosha që nuk e dijnë nga bjen fakulteti dhe janë të paisur me dipllomë! Po këtij Gjuloshit i paska mbetur dopjo gjashta në dorë.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Doland Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump

Mero Baze: Doland Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump