POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Familja Zykaj hap dyert e mortit, plotëson amanetin e kryefamiljarit: Kur të vdes më varrosni në tokat e mia

Familja Zykaj hap dyert e mortit për ti bërë nderimet e fundit 8 viktimave, mes të cilëve dy fëmijë. Heshtje, pikëllim, gra me rroba të zeza kanë vërshuar drejt banesës ku u shuan 8 anëtarë të familjes Zykaj, të ekzekutuar pa mëshirë një ditë më parë nga kushëriri i tyre 24-vjeçari Ritvan Zykaj i arrestuar mëngjesin e sotëm. Në banesën përdhese raportohet të kenë mbërritur trupat e viktimave ndërsa ceremonia mortore pritet të zhvillohet sot rreth orës 15:00.

Ata do të varrosen në tokat e tyre afër banesës, pasi ky siç mësohet është amaneti i gjyshit, kryefamiljarit Demir Zykaj 76-vjeç. Të afërmit thonë se Demiri e kishte lënë me amant që kur të vdiste të varrosej në tokat e tij.

Ndërkohë afër banesës ka shkuar një fadromë që do të hapë tetë varre në tokat e Zykajve

Fadroma që do hapë varret

 

Komento

Komente

  • Kafsha: 11/08/2018 11:56

    Askush nuk ka dhe nuk duhet të ketë tokë.. Toka nuk ka pronar! Pronari i vërtetë i tokës, është R E P U B L I K A! Prandaj njeriu varroset në varrezat e gjith komunitetit, jo ku i do qejfi gjithsekujt. Ideja e të varrosurit në tokat e “mija” është ide e kohëve osmanobizantine.

    Përgjigju