Fëmijët protestojnë me lot në sy para Kryeministrisë: Nuk duam të na prishet shtëpia, kemi gjithë kujtimet

Xhensila Mazerku, 10 vjeç dhe Ledina Dedndreaj, 9 vjeç, me lot në sy kanë dalë sot përpara kryeministrisë për të protestuar kundër prishjes së banesave në zonën e Laprakës.

“Po qaj sepse o na prishin shtëpiat, e ka ndërtuar gjyshi dhe ka vdekur. 9 vjeçe. Gjërat më të rëndësishme që kam pasur aty. Po i kam dëgjuar. Nuk dua të prishet shtëpia, nuk dua sepse kam jetuar gjithmonë në atë shtëpi”, u shpreh Ledina Dedndreaj, 9 vjeç.

“Gjithë fëmijërinë sepse aty kam lindur dhe kam jetuar, po qaj se po ma prishin shtëpitë”, tha Xhensila Mazreku, 10 vjeç.


Lajmi kryesor:

Banorë të 4 zonave të Tiranës në protestë para Kryeministrisë, fëmijët prekin me thirrjet: Xhaxhi Edi mos na i prish shtëpitë! Qytetarët: 2 ditë afat qeverisë për zgjidhje, pastaj grevë urie


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)