Festa e Shna Ndout, Meta: Paqe dhe mbarësi në çdo familje

Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka uruar Festën e Shna Ndout. Në një postim në 'Facebook' Meta shkruan se u bashkohet lutjeve të besimtarëve për më shumë shëndet, paqe e mbarësi në çdo familje.

"Në këtë Natë të Bekuar u bashkohem lutjeve të besimtarëve dhe pelegrinëve të Kishës së Laçit për sa më shumë shëndet, dashuri në zemrat tuaja, lumturi, jetë më të begatë, paqe dhe plot mbarësi në çdo familje!  Shna Ndou ju ndihmoftë", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Pas ritualit të 13 të martave, mijëra besimtarë do kalojnë natën në kishën e Laçit! Kremtohet Festa e Shna Ndout! Trafik i rënduar, besimtarët: S'bëhet fjalë të kthehemi pas


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Situata në veri të Kosovës, Isa Mustafa: Presidentja duhet ta thërrasë Këshillin e Sigurisë, e pafalshme që Osmani e Kurti ndodhen jashtë vendit