Festa e Shna Ndout, mijëra besimtarë e kalojnë natën në kishën e Laçit (VIDEO)

 

Festa e Shna Ndout ka mbledhur mijëra pelegrinj në Kishën me të njëjtin emër në Laç. Të ardhur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë dhe besimeve të ndryshme fetare, qytetaret e kalojnë natën pranë këtij vendi të shenjtë i cili ka bërë mrekulli të shumta. 12 dhe 13 qershori përkon me perfundimin e pelegrinazhit 13 javor në kishën e Shna Ndout.


Lajmi kryesor:

Mrekullitë e Shna Ndout/ Pelegrinazhi në kishën e Laçit, mijëra besimtarë mblidhen me shpresë e besim në vendin e shenjtë (VIDEO)


M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë