Festa për Halloween me muzikë ! Gjobiten 3 lokale si dhe 85 të rinj që qarkullonin pa maskë

 Gjatë mbrëmjes se djeshme Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu i shoqëruar nga drejtuesit e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, inspektoi disa zona të kryëqytetit ,për te parë nga afër zbatimin e masave Anti-covid dhe punën e Policisë.

Veliu ju ka kërkuar punonjësve të policisë masa të shtuara gjatë fundjavës me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit,duke marre parasysh festën e e Halloween-it. Ardi Veliu ka urdhëruar të ushtrohen kontrolle të shpeshta në lokale dhe në sheshe,parqe e ne cdo ambjent publik si dhe të ndëshkohen me gjobë ata të cilet abuzojnë me rregullat e vendosura si dhe me masat e sigurise.

Thirrja ka qënë për të gjitha rrethet dhe qarqet qe të marrin masat përkatëse si dhe mos lejohen organizime dhe festime pasi jane burimi i virusit.Policia e Shtetit apelon për respektim të masave anti-covid dhe u bën thirrje prindërve që të mos lejojnë fëmijët e tyre të grumbullohen në festime , si dhe pronarët e lokaleve të zbatojnë protokollin e sigurisë për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e qytetarëve.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

OFL piketon Kukësin, Dibrën dhe Beratin, i kërkon justifikim pasurie 6 të dënuarve për vrasje, vjedhje e trafik armësh