Festa vijoi deri orët e para të mëngjesit, në Madrid tifozët pushtojnë rrugët pas fitimit të trofeut për herë të 15-të (VIDEO)

Festa vijoi deri orët e para të mëngjesit, në Madrid tifozët pushtojnë rrugët pas fitimit të trofeut për herë të 15-të (VIDEO)

Festa në Madrid

Real Madrid fitoi mbrëmë Uefa Champions League për herë të 15-të. Tifozët pushtuan rrugët e kryeqytetit spanjoll deri orët e para të mëngjesit.

Menjëherë sapo përfunduan 90 minutat e fitores 2-0 ndaj Borussia Dortumund në Uembli të Londrës, tifozët ‘Los Blancos’ u dyndën në sheshet dhe rrugët e Madridit.

Ndërkohë mijëra tifozë e kishin parë ndeshjen në ekranet gjigande të ‘Santiago Bernabeut’. 

Ky ishte trofeu i gjashtë i  Champions League për Realin në 10 vitet  e fundit, teksa golat e suksesit të 15-të u shënuan nga Carvajal dhe Vinicius Jr.

 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Muzeu Etnografik i Krujës hap dyert pas restaurimit, digjitalizim e ekspozita të reja për artefaktet! Financim i BE

Muzeu Etnografik i Krujës hap dyert pas restaurimit, digjitalizim e ekspozita të reja për artefaktet! Financim i BE