'Festival golash' në Premier League, Tottenham ngec në transfertë! Conte humbet yllin e ekipit, Chelsea barazon në shtëpi (GOLAT)

'Festival golash' në Premier League, Tottenham ngec në transfertë! Conte humbet yllin e ekipit, Chelsea barazon në shtëpi (GOLAT)

Southampton 3-3 Tottenham

Premier League e futbollit në Angli është në javën e 28-të. Këtë të shtunë me fillim nga 16:00 u zhvilluan katër duele. Në Birmingham, Aston Villa fitoi 3-0 me Bournemouth, teksa Brentford dhe Leicester barazuan 1-1. Wolves humbi 2-4 në shtëpi me Leeds. Në stadiumin "Shën Maria", Southampton barazoi 3-3 me Tottenhamin. Spurs humbën Richarlison, me sulmuesin që doli nga fusha në minutën e 5-të për shkak të një dëmtimi. Në 18:30 Chelsea dhe Everton barazuan 2-2.

Në "St. Mary Stadium", Southampton barazoi 3-3 me Tottenhamin për javën e 28-të të Premier Leagues. Miqtë e Contes kaluan të parët në avantazh në minutën e 45+1 të ndeshjes me Porro, pas asistit të Son. Adams në të 46 minutë barazoi për 1-1, teksa Kane në minutën e 65 kaloi sërish Spurs në avantazh. Perisic në minutën e 74 shënoi për 1-3, ndërsa Walcott në të 77 shkurtoi për 2-3. Kur pritej fërshëllima e fundit e arbitrit, Ward-Prowse në të 90+3 dërgoi shifrat në 3-3, me skuadrat që ndajnë nga një pikë. Tottenham në këtë duel humbi sulmuesin Richarlison, me brazilianin që u dëmtua në minutën e pestë. Spurs me 49 pikë mbajnë vendin e katërt, teksa Southampton vijon që me 23 pikë të jetë në vendin e fundit të Premier League.

Chelsea dhe Everton barazuan 2-2 për javën e 28-të në Premier League. Ndeshja e zhvilluar në "Stemford Bridge" prodhoi katër gola, me djemtë e Potter që nuk ditën të mbanin avantazhin dy herë. Blutë shënuan me Joao në minutën e 52-të, teksa Doucore në të 69 barazoi për Everton. Havertz nga pika e bardhë në të 76 shënoi te Chelsea për 2-1. Kur pritej që ndeshja të mbyllej, Simms shokoi tifozët vendas me golin e barazimit. Pas dy fitoreve radhazi, Chelsea ndalet në shtëpi dhe me 38 pikë mban vendin e 10-të. Everton me 26 pikë renditet në vendin e 15-të.

Premier League - java 28-të:

16:00

Aston Villa 3-0 Bournemouth

Brentford 1-1 Leicester

Southampton 3-3 Tottenham

Wolves 2-4 Leeds

18:30 Chelsea 2-2 Everton

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:10
VIDEO/ Chelsea s'di të fitojë, Everton e ndal në Londër mes 4 golave

Chelsea dhe Everton barazuan 2-2 për javën e 28-të në Premier League. Ndeshja e zhvilluar në "Stemford Bridge" prodhoi katër gola, me djemtë e Potter që nuk ditën të mbanin avantazhin dy herë. Blutë shënuan me Joao në minutën e 52-të, teksa Doucore në të 69 barazoi për Everton. Havertz nga pika e bardhë në të 76 shënoi te Chelsea për 2-1. Kur pritej që ndeshja të mbyllej, Simms shokoi tifozët vendas me golin e barazimit. Pas dy fitoreve radhazi, Chelsea ndalet në shtëpi dhe me 38 pikë mban vendin e 10-të. Everton me 26 pikë renditet në vendin e 15-të.

Ora 18:21
VIDEO/ 6 gola në Southampton, Tottenham s'di të fitojë

Në "St. Mary Stadium", Southampton barazoi 3-3 me Tottenhamin për javën e 28-të të Premier Leagues. Miqtë e Contes kaluan të parët në avantazh në minutën e 45+1 të ndeshjes me Porro, pas asistit të Son. Adams në të 46 minutë barazoi për 1-1, teksa Kane në minutën e 65 kaloi sërish Spurs në avantazh. Perisic në minutën e 74 shënoi për 1-3, ndërsa Walcott në të 77 shkurtoi për 2-3. Kur pritej fërshëllima e fundit e arbitrit, Ward-Prowse në të 90+3 dërgoi shifrat në 3-3, me skuadrat që ndajnë nga një pikë. Tottenham në këtë duel humbi sulmuesin Richarlison, me brazilianin që u dëmtua në minutën e pestë. Spurs me 49 pikë mbajnë vendin e katërt, teksa Southampton vijon që me 23 pikë të jetë në vendin e fundit të Premier League.

Golat e Tottenham:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Qershitë e Fierit/ Fermerët e shesin 50 lekë/ kg, në treg përfundojnë pesëfish më lart

Qershitë e Fierit/ Fermerët e shesin 50 lekë/ kg, në treg përfundojnë pesëfish më lart