Feynoord me tifozë më esktremistë, në 2015 shkatërruan qytetin e Romës! Çfarë pritet në finalen e Tiranës (VIDEO)

Roma-Feynoord është një finale europiane e denjë për trofetë prestigjioz dhe kjo edhe për shkak të përkrahësve që ato kanë.

Duke nisur nga data 24 maj, për shkak të Conference League, si tifozët e Romës ashtu edhe të Feynoord pritet të jenë në Tiranë dhe do të shoqerohen me forca të shumta policie, për shkak se konsiderohen jo pak të rrezikshëm.

Në transferta tifozët holandez janë më të ashpër dhe jo më kot shkaktuan trazira në gjysmëfinale kundër Marseille-s, por në vitin 2015 ata janë përplasur edhe me policinë italiane pikërisht në përballjen e Europa League kundër Romës.

Për këtë ngjarje 33 persona u arrestuan nga policia, ndërsa është edhe një këmbanë alarmi për policinë e Tiranës.

Ne.k./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • 0007: 18/05/2022 20:51

    Kur tifozat e Fejenordit kan ba kerdine ne Rrome Tiranen e shkatrrojn per 2 ore!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit