Fier, sherr në gjykatë pas një gjyqi për pronat! Dhunohet një avokat, përfundon në spital! 1 i shoqëruar

Fier, sherr në gjykatë pas një gjyqi për pronat! Dhunohet një avokat, përfundon në spital! 1 i shoqëruar

Gjykata e Fierit

Një gjyq për çështje pronësie ka përfunduar me rrahjen e një avokati në gjykatën e Fierit. Pasi kanë dalë nga godina e gjykatës, palët janë konfliktuar me njëra tjetrën, duke u goditur me grushte ndërsa është përfshirë edhe avokati i njërës palë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:40 në ambientet e jashtme të gjykatës.  

Personat e përfshirë në konflikt janë identifikuar si J. V., 70 vjeç, I. V., 32 vjeç dhe E. S., 37 vjeç (37-vjeçari me profesion avokat).

Dy prej tyre, J. V. dhe E. S. kanë shkuar në spital, për kryerjen e ekzaminimeve mjekësore, ndërsa I. V., është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po kryhen veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Aksion model dhe gol kualifikimi, Gjermania i shënon Kosta Rikës

VIDEO/ Aksion model dhe gol kualifikimi, Gjermania i shënon Kosta Rikës