Fillimi i vitit të ri akademik, Nikolla uron studentë, pedagogë dhe prindër: Nuk do të jetë e lehtë, por kam besim se do të fitojmë çdo betejë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar sot studentët, pedagogët dhe prindër, me rastin e fillimit të vitit të ri akademik. Ajo u shpreh se pavarësisht sfidave dhe vështirësive, studentë dhe pedagogë do të fitojnë çdo betejë të këtij viti.

Mesazhi i plotë i Lindita Nikollës:

Të dashur studentë, pedagogë e prindër, ,e rastin e fillimit të vitit të ri akademik, ju dërgoj urimet e mia të përzemërta. Ky vit nuk do të jetë i lehtë. Krahas përpjekjeve për dijen, do na duhet të përballojmë edhe betejën për mbrojtjen e jetës. Por unë kam besim se, me ndihmën dhe përkushtimin e pedagogëve, me mbështetjen e pakursyer të prindërve dhe të gjithëve ne, ju, të dashur studentë, do t’ia dilni dhe do t’i fitoni të dyja këto beteja! Ndiqni këshillat e mjekëve dhe vaksinohuni, që ta keni më të lehtë. Jepni shembullin tuaj, si pjesa më e ndriçuar e shoqërisë! Një vit të mbarë!


Lajmi kryesor:

Tension në universitete, studentët nuk lejohen pa vaksina! Në Elbasan, Korçë e Durrës sfidohet urdhri i ministres! Pas protestës futen në auditorë edhe studentët e 'Natyrës'


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Mbyllja e shkollave për 3 ditë, reagon PD: Dështim në sistemin e ngrohjes, vendimet gjysmake të Ministres së Arsimit bien në kurriz të prindërve shqiptarë