Fillon sot gjyqi ndaj 2 mercenarëve britanik, rrezikojnë dënimin me vdekje në Republikën Popullore të vetëshpallur të Donetskut

Fillon sot gjyqi ndaj 2 mercenarëve britanik, rrezikojnë dënimin me vdekje në Republikën Popullore të vetëshpallur të Donetskut


Lideri i Republikës Popullore të vetëshpallur të Donetskut, Denis Pushilin, duke folur në një televizion rus, njoftoi se sot zhvillohet gjyqi i dy mercenarëve britanikë të kapur nga forcat ruse dhe pro-ruse.

Mercenarët, të cilët luftuan në Donbass në anën e forcave ukrainase, përballen me dënimin me vdekje. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Lavrov: Sa më i gjatë të jetë diapazoni i armëve të dërguara në Kiev, aq më shumë do të përparojmë! Marrëveshja e parë mes Rusisë dhe Turqisë për grurin


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë tifozë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë tifozë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë