Final 4/ Gjysmëfinalja kundër Skënderbeut, Orges Shehi: Ne duam finalen, kemi bërë paraqitje të mirë

Final 4/ Gjysmëfinalja kundër Skënderbeut, Orges Shehi: Ne duam finalen, kemi bërë paraqitje të mirë

Orges Shehi, trajneri i Partizanit

Partizani dhe Skënderbeu luajnë nesër në 20:00 në "Air Albania", për gjysmëfinalen e parë të "Final 4". Përpara ndeshjes me korçarët para medieve doli Orges Shehi. Trajneri i Partizanit tha se kërkojnë finalen e 26 majit, teksa përballë janë korçarët që në sezonin e rregullt u renditën në vendin e katërt.

"Është e vërtetë që nis një fazë e re, por fazë shumë e shkurtër prej 10 ditësh dhe vetëm dy ndeshje, të cilat vendosin shumë. Pas 36 javësh jemi munduar të freskonim pak skuadrën me disa minuta më pak në ndeshjen e fundit që në këtë periudhë të riaftësojmë dhe afrojmë me grupin Taipin e Carën që i janë bashkëngjitur pjesës tjetër të skuadrës.

Gjendja - Skuadra është e plotë dhe e përqëndruar për takimin e nesërm. Kemi edhe një seancë të fundit stërvitore sot dhe aty do të vendosim përfundimisht se kush do ta nisë nga fillimi e kush jo. Pas seancës së sotme do e vendosim, edhe pse e kemi një ide. Pas saj do të vendoset 100%. Me të gjitha skuadrat vijmë pas një përballje prej 4 herësh se kështu është formati.

Kundërshtari - Ne do ta vlerësojmë Skënderbeun si skuadër që është renditur e katërta, ka objektivat e veta dhe është skuadër që do të kërkojmë ta mundim për të shkuar në finale.

Formulën e dinim që në fillim, mendoj se Partizani ka zhvilluar sezonin e dytë të mirë dhe mbi mesatare dhe shumë të mirë. Pse e them këtë? Sepse nëse vitin e kaluar e mbylli kampionatin me 67 pikë, këtë vit e mbyll me 64 pavarësisht se çfarë formule është. Dhe kjo tregon vazhdimësi, një qëndrueshmëri të skuadrës dhe mentalitet të mirë", tha mes të tjerash Orges Shehi.

"Final 4" është mini-turneu që do vendosë kampionin e Superligës këtë sezon, teksa veç Partizani - Skënderbeu në gjysmëfinalen e dytë Egnatia do përballet me Vllazninë më 19 maj në orën 20:00 po në "Air Albania".

Ndeshjet gjysmëfinale janë 90 minuta dhe në rast barazimi, Partizani apo Egnatia kalojnë më tej, kjo në bazë të renditjes më sipër në sezonin e rregullt të Superligës. Kësisoj, Skënderbeu dhe Vllaznia do duhet të kërkojnë golat.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një grusht militantësh në protestën para Bashkisë së Tiranës

FOTO/ Një grusht militantësh në protestën para Bashkisë së Tiranës