Finalja e Champions League në Tring

Finalja e Champions League në Tring

Të shtunën, më 1 qershor, drejtpërdrejt nga Wembley në Londër, Evropa kurorëzon më të mirët. Pas një sezoni spektakolar të Uefa Champions league, në aktin final do të përballen prusianët e pandalshëm me galaktikët legjendarë. Jemi në ligën e kampionëve, aty ku mrekullitë ndodhin. Surprizuesi Edin Terziç përballë “il re” Carlo Ancelotti, në një përplasje deri në frymën e fundit. Para më shumë se 90 mijë tifozëve të pranishëm në stadium dhe dhjetra miliona të tjerëve që do ta ndjekin nga ekrani, Borussia Dortmund do të sfidojë Realin e Madridit, në majën e Evropës, në një duel që do të paralizojë botën…

…dhe që do të mbërthejë para ekranit të Tring Sport 1 çdo tifoz e sportdashës, në një mbrëmje magjike që fillon në orën 20:00 me lidhjen e drejtpërdrejtë nga Wembley, me Hans Zuna dhe kapitenin Lorik Cana, me Studio Champions Finalja e Madhe, me Eva Muratin dhe të ftuarit e saj, me spektaklin madhështor që paraprin ndeshjen, për të kulmuar më pas me finalen e jashtëzakonshme, për të përjetuar kështu magjinë e atyre çasteve që i dhuron vetëm Champions League… Emocione të cilat do të vazhdoni t’i përjetoni ekskluzivisht në Tring për të paktën 3 sezonet e ardhshme, 2024-2027.

Por nuk mbaron me kaq, futbolli, sidomos në finale, është më i bukur kur jemi të gjithë bashkë, ndaj të shtunën në orën 20:00, Tring ju fton të gjithëve tek amfiteatri, në Liqenin e Tiranës, për të parë finalen e madhe, mes emocionesh e brohoritjesh, si tifozë të vërtetë, në një event origjinal dhe gjithëpërfshirës që premton shumë surpriza. Merrni shokë e miq dhe bashkojuni Tring në këtë organizim festiv, enkas për të gjithë sportdashësit që adhurojnë adrenalinën dhe emocionet e forta. Amfiteatri është arena e re sportive për një natë magjike! Të shtunën, më 1 qershor, të gjithë me sytë nga Tring! Kampionët në platformën kampione!

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Bie nga kati i dytë i banesës, ndërron jetë fëmija 8-vjeç në Bathore

Tiranë/ Bie nga kati i dytë i banesës, ndërron jetë fëmija 8-vjeç në Bathore