Fiorentina tenton serbin e Real Madrid, ‘galaktikët’ të pakënqur me ofertën me italianëve

Fiorentina tenton serbin e Real Madrid, ‘galaktikët’ të pakënqur me ofertën me italianëve

Futbollisti serb i Real Madrid Luca Jovic

Fiorentina është në negociata me Real Madrid për huazimin e sulmuesit serb Luca Jovic. Pas largimit të Vlahovic dhe vendimit për të mos blerë përfundimisht Piatek klubi vjollcë mendon për ish-in e Frankfurt, i cili ka kaluar një periudhë të vështirë në Madrid.

Mirëpo marrëveshja duket ende larg për shkak të rrogës së Jovic, i cili merr 6 milionë euro në sezon. Fiorentina kërkon të pagujë 3 dhe gjysmën tjetër Real Madrid, por ‘galaktikët’ nuk e shohin të arsyeshme.

Për rrjedhojë sulmuesi i është ofruar Besiktas, që mund të japë edhe para për huazimin, por në Firenze gjithsesi ka optimizëm për shkak se Jovic pëlqen të transferohet në Seria A.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Zbërthehet i penduari Artan Tafani: Ushtarit të Aldo Bares i bëmë kurth, e vramë pas grackës se do i gjenim disa doza me heroinë

Zbërthehet i penduari Artan Tafani: Ushtarit të Aldo Bares i bëmë kurth, e vramë pas grackës se do i gjenim disa doza me heroinë