Firmosi dekretin dhe bëri simbolin e shqiponjës/ Artan Hoxha-Metës: As plakat dhe as pulat nuk e ngatërrojnë korbin e Zi me SHQIPEN

Presidenti Ilir Meta firmosi ditën e sotme përpara kamerave dhe gazetarëve dekretin që shfuqizon datën për zgjedhjet lokale në vend dhe pas këtij veprimi ai bëri me duar simbolin e shqiponjës.

Pas këtij gjesti ka ardhur një koment nga gazetari Artan Hoxha, i cili thotë:

"Andej nga zona jote, Skrapari, shqiponjës i thonë thjeshtë shqipe, dhe as plakat dhe as pulat nuk e ngatërrojne kurrë korbin e Zi me SHQIPEN, sado i madh dhe i zi të jetë korbi…"

Komenti i plotë

O flori, po këtë punën e shqiponjës çe deshe…

Ti mbahesh mend, me zë e figurë, për bllokun e zi (si blloku i zi i Eskobarit, atij të vërtetit, jo këtij ish-drejtorit tënd nga Delvina) jo për shqiponjën e zezë me dy koka mbi flamurin e kuq të kombit…

Andej nga zona jote, Skrapari, shqiponjës i thonë thjeshte shqipe, dhe as plakat dhe as pulat nuk e ngatërrojnë kurrë korbin e Zi me SHQIPEN, sado i madh dhe i zi të jetë korbi…

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • nik: 10/06/2019 21:42

  nese e shikoni nje foto qe ka me familjen te gjith kam praqaqitje budallaj ......kur mos e bofshin piken i hajrit keta dhe fmit e ktyre qe e prishen Shqiperin

  Përgjigju
 • shqiponja: 10/06/2019 17:25

  po bllokun ku e ke zoti korb?po femijet nga i shkollon zoti korb?po ne shtepi sa wc ke zoti korb?dhe ti do te tallesh akoma me shqiponjen???kelysh i korbit je asgje me shume.kujton se fukarenjte e ketij vendi hane bar por jo o i degjeneruar.do kete revolucion dhe do jete kunder teje sales dhe kelyshave te tjere qe e rropet kete vend per 30 vjet me rradhe!!ju do na shpini ne europe? jeni qesharake.kushtetuta mbi te gjithe !!! dhe gjerat shkojne ne vend pastaj bashke me ju me pranga dhe me bllok ne dore

  Përgjigju
 • Emiljano: 10/06/2019 14:50

  OFENDIMI ME I MADH QE I BEHET POPULLIT SHQIPAR;;;;KUR DISA BUSHTRA SI KY MALOKU I SKRAPARIT QE LOZIN ROLIN E PATRIOTIT.....BUSHTRA .....monika

  Përgjigju
 • Nje koke pa lare: 10/06/2019 14:48

  Ruajeni Ilir Floririn se mund te vras vehten si Salvadori!!!

  Përgjigju
 • Rrota: 10/06/2019 14:48

  Kshu eshte kur econ predident njeriun me te pafytyre te ktij vendi...... ja bej mire ktji vendi .... tallen ... tallen... tallen.... bejn dhe si patriot .. badakcinjte.

  Përgjigju
 • USA: 10/06/2019 14:18

  KY BIR PUTANE ME KETE XHESTIN E SHQIPONJES DO TE THOT QE ESHTE OATRIOT ,KY ESHTE NJE KLYSH KURVE QE SKA LEN GJE PA VJEDHUR KY ESHTE ME KRIMINEL SE BERISHA

  Përgjigju
 • Papi: 10/06/2019 14:08

  Po fol o tani je flori te lumte goja je nieriu me qe ke ndihmuar shume ne kete periudhe te veshtire vendin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Si do të votohet në Kryeqytet? Ja si do të ndaheshin deputetët nëse zgjedhjet do të bëheshin sot