Fitorja e 10 në Londër? Nelson Hysa: Është qyteti botëror i boksit, pres mbështetjen e shumë shqiptarëve

Rugëtimi në boksin profesionist po shkon më së miri dhe të premten në Londër Nelson Hysa do tentojë fitoren e 10 në po kaq ndeshje. Mirëpo përballë nuk do jetë një boksier dosido, pasi kampioni i Çekisë Pavel Sour njihet për ndeshjet e forta në peshat e rënda.

“Kam kohë që e pres një ndeshje në Londër. Ky qytet, por edhe Anglia është maja e boksit botëror. Stërvitja jonë nuk është ndalur asnjëherë. Ka 1 vit e gjys që stërvitem intensivisht që të dal sa më mirë në këto ndeshje,”-u shpreh Nelson Hysa, boksier.

Dy gjigandët e boksit do vihen përballë në kryeqytetin anglez ku siç dihet ka edhe shumë shqiptarë. Nelsoni shpeshherë grumbullon tifozë të shumtë kur ndeshet, ndërsa edhe këtë herë nuk pritet të jetë ndryshe.

“Gjej rastin me i falenderu nga televizioni juaj për mbështetjen, për numrin e lartë të biletave të shitura. Është sadisafaksion për ne dhe uroj që të na dali mirë e të bëjmë ndeshje të bukura që edhe tifozët të kënaqen,”-tha Nelson Hysa, boksier.

Aktualisht Nelson Hysa renditet i 149 në botë në peshat e rënda dhe kjo përballje do ta rrisë shumë në klasifikim, ndërsa gjithashtu i mundëson të provojë kundërshtarë edhe më të fortë në një të ardhme të afërt.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Mbrojnë zemrën dhe ju ndihmojnë me gjumin, vlerat shëndetësore të kajsive

Mbrojnë zemrën dhe ju ndihmojnë me gjumin, vlerat shëndetësore të kajsive