Fitorja e mandatit të 3-të, Rama merr mesazh urimi nga Macron dhe kryeministri spanjoll

1619628125_2021032312.42.12.png

Një mesazh urimi për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit kryeministri Edi Rama e ka marrë edhe nga Presidenti francez Emmanuel Macron. Urime për mandatin e tretë qeverisës. ka marrë edhe nga kryeministri spanjol Pedro Sanchez. 

Kujtojmë se liderë botërorë kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e tij.


Lajmi kryesor:

SHBA vulos 25 prillin: Zgjedhjet janë legjitime! Populli foli qartë, palët të njohin rezultatin e bashkëpunojnë me njëri-tjetrin për të mirën e shqiptarëve


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë