Fituan trofeun në Tiranë, Roma nis festën me autobus të hapur në kryeqytetin italian

Pas festës në Tiranë dhe më pas në aeroport sot i gjithë qyteti i Romës do ketë mundësi t’i bashkohet ekipit për të gëzuar për trofeun e Uefa Conference League.

Klubi verdhekuq ka njoftuar se duke nisur nga ora 16:30 do të dalë në qytet me një autobus të hapur për të festuar titullin. Të besuarit e Mourinhos kanë kështu mundësinë për të marrë përgëzimet dhe duartrokitjet për arritjen e tyre kundër Feyenoord.

Autobusi do kalojë nëpër disa rrugë, ndërsa në fund do ndalet në qendër të qytetit. Sakaq me mijëra qytetarë janë mbledhur tani në rrugë në pritje të ekipit.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Më i madh i 20 viteve të fundit, ja çfarë ka mbetur nga zjarri në Shkodër, tregtarët kërkojnë ndihmën e shtetit

Më i madh i 20 viteve të fundit, ja çfarë ka mbetur nga zjarri në Shkodër, tregtarët kërkojnë ndihmën e shtetit