Fjalët e para si trajner i Napolit, Garcia: Do mbaj në majë ngjyrat e kampionëve

Fjalët e para si trajner i Napolit, Garcia: Do mbaj në majë ngjyrat e kampionëve

Rudi Garcia

Rudi Garcia do jetë trajneri i ri i Napolit për sezonin e ri. Francezi, pasi la Al-Nassr të Ronaldos në Arabinë Saudite, ka gjetur akordin dhe do rikthehet në Itali, aty ku më parë ka drejtuar Romën.

Pas zyrtarizimit nga presidenti Aurelio de Laurentiis, 59-vjeçari ka reaguar në kanalet e komunikimit, duke shprehur lumturinë e tij për një detyrë te kampionët e Serie A

"Çfarë kënaqësie të vazhdosh në projektin që Napoli ka nisur. Çfarë kënaqësie të rikthehem në Itali. Jam i motivuar dhe ambicioz si kurrë më parë për të vazhduar të mbaj në majë ngjyrat e kampionëve të Italisë”, tha tekniku 59- vjeçar në një postim në kanalet e komunikimit.

Në karrierën e tij, Garcia ka drejtuar klube si Saint-Etienne, Dijon, Lille, Roma (2013-16), Marseille, Lyon dhe Al-Nassr.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Mbi 12.500 pasagjerë në 5 ditë në Portin e Durrësit, 26 sportele në shërbim! Kapiteni Allkaj: Në gusht pritet shtim fluksi

Mbi 12.500 pasagjerë në 5 ditë në Portin e Durrësit, 26 sportele në shërbim! Kapiteni Allkaj: Në gusht pritet shtim fluksi