ZYRTARE/ Napoli gjen trajner të ri, rikthen në Serie A Rudi Garcian

ZYRTARE/ Napoli gjen trajner të ri, rikthen në Serie A Rudi Garcian

Rudi Garcia

Rudi Garcia është trajneri i ri i Napolit. Pas një procesi të gjatë përzgjedhje, De Laurentiis zgjodhi pasardhësin e Spallettit.

Trajneri francez u takua me presidentin e Napolit e pasi mposhti konkurrentët Paulo Sousa dhe Galtier dhe mori 'stolin' e trajnerit.

Për Garcian, 59-vjeç, ky është një rikthim në Itali. Nga viti 2013 deri në vitin 2016, ai ka drejtuar Romën.

Në sezonin e fundit ai ishte gjithashtu trajner i Cristiano Ronaldos në Al-Nassr. Marrëveshjen me Al Nassr, e ndërpreu në prill.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS