Fjalimi i Ramës në OKB, Avdullah Hoti: Derisa Kosova të anëtarësohet në mekanizmat ndërkombëtar, Shqipëria mbetet zëri ynë

Fjalimi i Ramës në OKB, Avdullah Hoti: Derisa Kosova të anëtarësohet në mekanizmat ndërkombëtar, Shqipëria mbetet zëri ynë

Edi Rama dhe Avdullah Hoti

Fjalimi i kreut të qeverisë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme në OKB ishte tregues i zërit të Shqipërisë në mekanizmat ndërkombëtar edhe për Kosovën. Kështu e cilësoi deputeti aktual dhe ish kryeministri i Kosovës, fjalën e kryeministrit Edi Rama. Avdullah Hoti në një postim në Facebook shkroi se derisa Shqipëria do jetë zëri i Kosovës, për aq kohë sa nuk është anëtare e organizatave ndërkombëtare. Hoti ndër të tjera veçon vendin tonë karshi edhe vendeve të tjera të cilat mbështesin përpjekjet e popullit të Kosovës.

‘Kështu duhet parë fjalimin e Kryeministrit Rama në OKB:

Derisa Kosova  të anëtarësohet në mekanizmat ndërkombëtarë, Shqipëria mbetet zëri i jonë, krahas vendeve mike që kanë mbështetur përpjekjet e popullit të Kosovës për liri e pavarësi.’- shkroi Hoti.

Kujtojmë se në fjalën e plotë të kryeministrit Rama një vëmendje të madhe kishte Kosova, të cilën kryeministri e kishte cekur fund e krye në fjalimin e tij.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Poli: 26/09/2022 05:51

    Nuk ka me mire! Orkestra e prishur e "luftes" tani me dirigjent te ri. As me shume e as me pak mediokrrin e Tiranes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana