Flamur Kapllani është zgjedhur si zv. kryetari i Gjykatës së Tiranës, zëvendëson Petrit Çomon! Në detyrë si kryetar gjykate

Flamur Kapllani është zgjedhur si zv. kryetari i Gjykatës së Tiranës, zëvendëson Petrit Çomon! Në detyrë si kryetar gjykate

Gjykata e Tiranës

Flamur Kapllani është zgjedhur si zv.kryetari i Gjykatës së Tiranës. Ai u zgjodh nga mbledhja e përgjithshme e gjyqtarëve dhe ka një mandat 3 vjeçar pa të drejtë rizgjedhje. Mësohet se Petrit Çomo, si zëvendëskryetar i përfundoi mandati ndërsa sot më datë 25 shkurt u zgjodh Kapllani në këtë detyrë. Sipas ligjit Kapllani do të ushtrojë detyrën e kryetarit të gjykatës deri në një zgjedhje të kryerit të ri.

Karriera e Kapllanit: Në vitet 1997-2000 Nd/gjyqtar i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Skrapar. Më pas në vitet 2000-2007 Gjyqtar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Mirditë. Gjatë periudhës 2007 -2010 Gjyqtar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kukës. Prej vitit 2008 -2010 Kryetar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kukës. Së fundmi nga 01.04.2010 Gjyqtar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës