Flamurtari i frikshëm, vajzat vlonjate shkatërrojnë Partizani në basketboll! Lezha në festë, Besëlidhja në Superligë pas 30 vitesh

Ekipi i Flamurtarit në basketboll për femra ka treguar dhëmbët në finalen e parë për titull kundër Partizanit, duke fituar me shifrat shumë të thella 94-51. Vajzat vlonjate nuk e diskutuan për asnjë moment fitore, duke dërguar një mesazh të qartë për kundërshtarët.

“Ky ekip është shumë i mirë. U futëm të impenjuar, të mobilizuar dhe për mua kemi dalë që sot kampion,”-u shpreh Elona Hasanaj, trajnere e Flamurtarit.

Të enjten më 12 maj do të luhet finalja e dytë në Tiranë, por trajneria e Flamurtarit jo vetëm që është optimiste për fitoren, por edhe e bindur se do ta mbyllin këtë seri finalesh me 3 ndeshje.

“Mendoj se edhe ndeshjen e dytë që do kemi në Tiranë, shpresojmë të kemi tifoz ashtu si sot, do e mbyllim me fitore dhe ta marrim titullin me 3 finale,”-tha Elona Hasanaj, trajnere e Flamurtarit.

Ndërkohë në basketbollin për meshkuj Besëlidhja e Lezhës ka siguruar ngjitjen në Superligë pas 30 vitesh. Kjo arritje është shpërblyer me një festë të organizuar në qytet ku morën pjesë përveç tifozëve edhe qytetarë të thjeshtë.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Përcillet për në banesën e fundit efektivi Afrim Bunajku, Osmani: Hero i çdo shqiptari

Përcillet për në banesën e fundit efektivi Afrim Bunajku, Osmani: Hero i çdo shqiptari