Florian Marku reagon pas humbjes: S'më pëlqejnë justifikimet, rikthehem më i fortë

Florian Marku reagon pas humbjes: S'më pëlqejnë justifikimet, rikthehem më i fortë

Florian Marku dhe Chris Kongo

Boksieri Florian Marku pësoi humbjen e parë në karrierë dhe kjo ndodhi të dielën përballë Chris Kongo në "O2 Arena" të Londrës. Pas dhjetë raundeve ishin pikët e gjyqtarëve që vendosën për humbjen e shqiptarit, që pas 15 ndeshjeve në boksin profesionist sheh humbje.

Tanimë vetë Marku ka reaguar në kanalet e komunikimit duke thënë se nuk i pëlqejnë justifikimet dhe se do kthehet më i fortë se kurrë.

"Faleminderit Zotit për gjithçka si në fitore por edhe në humbje. Kam shumë vite pa përjetuar diçka të tillë në karrierën time. E kisha harruar këtë ndjenjë, por nuk ishte nata ime, kështu ishte e shkruajtur. Justifikimet s'më pëlqejnë. Dua t'ju falenderoj nga zemra të gjithë ata që ishin në stadium dhe të gjithë ju që më keni ndjekur nga ekrani. Do rikthehem më i fortë se kurrë", shkruan 31-vjeçari lushnjar në kanalet e komunikimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Sekuestrohet 7.500m2 tokë në Vorë që iu shit nipit të Sadri Abazit! Arrestohet ish-kreun e komunës Bërxullë e 3 të tjerë

Tiranë/ Sekuestrohet 7.500m2 tokë në Vorë që iu shit nipit të Sadri Abazit! Arrestohet ish-kreun e komunës Bërxullë e 3 të tjerë