Florian Marku u shpall kampion bote në IBF, Basha: Triumf i jashtëzakonshëm

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas fitores që korri Florian Marku në Tottenham. Basha shkuan se ky ishte një triumf i jashtëzakonshëm.

"Triumf i jashtëzakonshëm i Florian Markut, që sot u ngjit në maja botërore! Bravo shqipe", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Londër/ Florian Marku shkruan historinë në boks, shpallet kampion bote në IBF: Ky titull shkon për të gjithë shqiptarët! Thyen ukrainasin e pamposhtur


SI.E./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Përmbyset autoboti me naftë në Qafë Thanë, derdhet karburanti në rrugë! Ndotet zona, vështirësi në qarkullim (FOTO+VIDEO)