Forcat ushtarake të NATO-s marrin pjesë në stërvitjen ushtarake në Bullgari

Forcat ushtarake të  NATO-s marrin pjesë në stërvitjen ushtarake në Bullgari

NATO

Ushtarët e grupit të betejës shumëkombëshe të NATO-s në Bullgari duke marrë pjesë në një stërvitje ushtarake.

Stërvitjet vijnë pasi zyrtarët estonezë të mbrojtjes thanë javën e kaluar se SHBA do të dislokonte trupa shtesë këmbësorie në vendin baltik të Estonisë  për të forcuar mbrojtjen në krahun lindor të NATO-s.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij