Formacionet/ Edhe pak nga sfida, ja si do të luajnë Roma dhe Feyenoord

Formacionet/ Edhe pak nga sfida, ja si do të luajnë Roma dhe Feyenoord

Air Albania

Roma dhe Feyenoord do të luftojnë sonte në Tiranë për titullin e parë në Ligën e sapokrijuar të Konferencës Evropiane të Futbollit. Dueli final do të fillojë në orën 21:00.

UEFA ka publikuar formacionet zyrtare.

Roma: Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Pellegrini, Zalewski; Zaniolo, Abraham

Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Til, Nelson, Kökçü; Sinisterra, Dessers


Lajmi kryesor:

Finalja e Tiranës vishet me ngjyrat e italianëve, Roma bën historinë në 'Air Albania', rrëmben trofeun e parë të Conference League ndaj holandezëve të Feyenoord! Ka festë në kryeqytet


M.Q./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e GJL

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e GJL