Formacionet/ Kërkohet bileta e dytë për finalen e sezonit, titullarët e Egnatia - Vllaznia! Shkodranëve u duhet fitorja

Formacionet/ Kërkohet bileta e dytë për finalen e sezonit, titullarët e Egnatia - Vllaznia! Shkodranëve u duhet fitorja

Foto ilustruese

TIRANË - Egnatia dhe Vllaznia luajnë këtë të diel në "Air Albania" për gjysmëfinalen e dytë të "Final 4". Dueli i kryeqytetit merr jetë në 20:00 dhe do mësojë se cila nga dy skuadrat do jetë përballë Partizanit në finalen e madhe të 26 majit e cila zhvillohet po në "Air Albania", ku do mësohet edhe kampioni i Superligës për edicionin 2023-24.

Në përballjen e sotme Egnatia është më e avantazhuar për shkak të renditjes në sezonin e rregullt (1), teksa i mjafton edhe barazimi që të kalojë Vllazninë (3). Përpara dy ditësh Partizani mundi 1-0 Skënderbeun dhe pret ndeshjen e sotme për të mësuar rivalët e finales, sipas skemës "Final 4" që po aplikohet për herë të parë këtë edicion.

Përpara ndeshjes, trajnerët Edlir Tetova dhe Thomas Brdaric kanë zbardhur edhe formacionet zyrtare të sfidës.

Egnatia: Sherri, Fangaj, Dulis, Malota, Xhemajli, Ndreca, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Ibrahimoglu, Montenegro Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Qarri, Smajli, Juriç, Stojanoviç, Hakaj, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Mala, Gruda, Balaj Trajner: Tomas Brdariç

 

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata i dha vulën Berishës, çfarë duhet të bëjë Basha?×

Lajmi i fundit

Pas Kryemadhit, edhe Ilir Meta thirret në SPAK për hetimin pasuror

Pas Kryemadhit, edhe Ilir Meta thirret në SPAK për hetimin pasuror