VIDEO/ Milano 'vishet' zikaltër, Interit i mjafton Lautaro për të mundur Milanin

VIDEO/ Milano 'vishet' zikaltër, Interit i mjafton Lautaro për të mundur Milanin

Festa e Lautaros pas golit

FT/ Inter 1-0 Milan (Lautaro 34')

Inter fitoi 1-0 me Milanin në derbin e qytetit. Për javën e 21-të në Serie A, djemve të Inzaghit i mjaftoi goli i Lautaro Martinez në minutën e 34 të ndeshjes për tri pikët e radhës në kampionat. Kuqezinjtë e Piolit nuk ngrenë kokë as në derbi, teksa për ndeshjen e pestë radhazi nuk njohin shijen e fitores.

Ndeshja në "Giuseppe Meazza" nisi me raste, teksa skuadrat u kujdesën për mos pësuar. Inter shtoi ritmin pas minutës së 30-të, teksa katër minuta më vonë Lautaro gjeti golin e vetëm të ndeshjes.

Krosimi i Calhanoglu nga këndi u shfrytëuza nga argjentinasi, që i jep kështu tri pikë Interit. Kështu zikaltërit shkojnë në kuotën e 43 pikëve në vendin e dytë, 13 pikë pas Napolit. Milan mbetet me 38 pikë në vendin e gjashtë.

Formacionet zyrtare:

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez. Trajner: Simone Inzaghi.

MILAN (3-5-2): Tatarusanu; Kalulu, Kjaer, Gabbia; Calabria, Messias, Tonali, Krunic, Theo Hernandez; Giroud, Origi. Trajner: Stefano Pioli.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:25
LIVE/ Festë zikaltër, Lautaro ndëshkon Milanin (VIDEO)

34'/ Inter 1-0 Milan. Lautaro Martinez kalon Interin në avantazh. Krosimi i Calhanoglu nga këndi u shfrytëzua bukur nga argjentinasi, që shënoi me kokë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)