Formacioni më i mirë në Champions League për javën e parë

Formacioni më i mirë në Champions League për javën e parë

Champions League

Votuesit e UEFA-s kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës së parë në Ligën e Kampionëve. Gjatë të martës dhe mërkurën u zhvilluan ndeshjet e para të grupeve e Champions, ku pati disa surpriza.

Më së shumti vend në formacionin e javës në Ligën e Kampionëve zunë lojtarët e RB Salzburg, të cilët mposhtën në Portugali 0-2 Benficën. Strahinja Pavlovic, Aleksa Terzic dhe Roko Simic janë lojtarët e Salzburgut, ndërsa klubet e tjera të përfshira patën nga një përfaqësues.

Formacioni i javës: Provedel; Hakimi, Pavlovic, Terzic; Tete, Mendez, Casemiro, Odegaard, Galeno; Simic, Joao Felix

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Ukraina dhe shtetet baltike paralajmërojnë se do bojkotojnë takimin e OSBE-së për shkak të Lavrovit

Ukraina dhe shtetet baltike paralajmërojnë se do bojkotojnë takimin e OSBE-së për shkak të Lavrovit