FORMACIONI/ Reja rrotacion në Kombëtare, Skuka e nis nga minuta e parë! Emra nga Superliga përballë Armenisë

FORMACIONI/ Reja rrotacion në Kombëtare, Skuka e nis nga minuta e parë! Emra nga Superliga përballë Armenisë

Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan të shtunë në 17:30 kundër Armenisë. Në "Air Albania" kjo është miqësorja e dytë në tre ditë, pasi kuqezinjtë e Rejas humbën 1-3 kundër Italisë në 16 nëntor. Në lidhje me sfidën kundër armenëve, trajneri Reja pritet të ndryshojë shumicën e lojtarëve nga ndeshja e fundit.

Në portë pritet të luajë Kastrati, teksa në mbrojtje Gurishta dhe Ardjan Bajrami nga minuta e parë. Balotazh mes Mihaj dhe Kumbullës në qendër, duke parë problemet fizike për mbrojtësin e Romës. Me skemën 3-5-2, mesi i fushës pritet të jetë për Hadroj, Hysaj, Çokaj, Asllani dhe Laçi. Në sulm Muçi dhe Skuka. Kujtojmë se Broja, Roshi dhe Uzuni nuk janë të gatshëm dhe janë larguar drejt klubeve të tyre pas ndeshjes me Italinë.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria (3-5-2): Kastrati; Gurishta, Bajrami, Kumbulla (Mihaj); Hadroj, Hysaj, Çokaj, Asllani, Laçi; Muçi, Skuka

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Veliaj: Rijetëzuam hapësira historike, si Pazari i Ri, Kalaja, Sheshi Skënderbej, që janë kthyer në ikona të qytetit! Teatri i Ri, simbol i së ardhmes

Veliaj: Rijetëzuam hapësira historike, si Pazari i Ri, Kalaja, Sheshi Skënderbej, që janë kthyer në ikona të qytetit! Teatri i Ri, simbol i së ardhmes