Foshnja 5 muajshe në krahët e gjyshes vdes pasi u kafshua nga pitbulli i familjes

Foshnja 5 muajshe në krahët e gjyshes vdes pasi u kafshua nga pitbulli i familjes

Foto ilustruese

ALESSANDRIA - Një fëmijë vetëm 5 muajsh humbi jetën pasi u kafshua nga pitbulli i prindërve të tij teksa ishte në krahët e gjyshes.

Ngjarja e rëndë u shënua pasditen e djeshme,17 maj.  Sipas një rikonstruksioni fillestar të ngjarjes fëmija ishte në krahët e gjyshes së tij, e cila po ecte në kopshtin e shtëpisë, për të qetësuar të voglin që po qante.  Në një moment qeni sulmoi gruan e moshuar dhe më pas sulmoi fëmijën duke e kafshuar në kokë. Prindërit e të voglit nuk ishin  në shtëpi pasi kishin shkuar për të bërë pazar, shkruan La Repubblica. 

Gjyshja nuk mund të bënte asgjë për të mbrojtur nipin e saj. Kur prindërit ishin kthyer nga pazari ishte vonë dhe foshnja u dërgua në ambulancën e Alessandrias por plagët ishin të rënda

Foshnja u dërgua në spital por plagët ishin të rënda. Policia italiane ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë të ndodhur në provincën e Vercelit, në veri të Italisë ku prindërit kishin vetëm pak kohë që ishin transferuar për të jetuar. Ndërkohë qeni nuk kishte shfaqur ndonjëherë shenja agresioni.

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lindi: 18/05/2024 08:47

    Sot qentë përdoren si lodra ose shoqërues të njerzve të vetmuar. Rasti tregon të kundërtën...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Putin i dhuron një limuzinë ‘Aurus’ Kim Jong Un-it, shfaqen të dy duke udhëtuar së bashku

Putin i dhuron një limuzinë ‘Aurus’ Kim Jong Un-it, shfaqen të dy duke udhëtuar së bashku