Foto+VIDEO/ 12-vjeçari nga Devolli fiton në olimpiadën europiane të Gjuhës Angleze

Shpeshherë nxënës dhe studentë kanë bërë vendin tonë krenar me përfaqësimet dinjitoze në kompeticione. Rasti i fundit është i 12-vjeçarit Erti Dushku nga Devolli, i cili përfaqësoi vendin tonë në olimpiadën europiane të Gjuhës Angleze, e cila u mbajt në Venecia të Italisë, ku morën pjesë nxënës nga të gjitha shtetet e Europës.

Nxënësi i klasës së 6-të të shkollës “Dritëro Agolli” arriti mes qindra fëmijëve të tjerë të marrë vendin e parë në këtë olimpiadë ndërkombëtare, duke bërë që flamuri Shqipërtar të valvitet në Venecia.

12-vjeçari është njëri prej nxënësve ekselent të Qarkut të Korçës por është hera e parë që merr marr një çmim ndërkombëtar.

R.D/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Maria Muratidhi: 18/06/2024 18:34

    Pershendetje! Edhe nje femiij tjeter 8 vjec ka marr vendin e dyte per moshat 6-9 vjec te kjo Olimpiad. Quhet Dion Dedej.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Atë që ua merr deti duan ta rimarrin ndryshe' Dredha tregon luftën me bizneset në Vlorë për plazhet publike! Sqaron dhe videon e Ramës

'Atë që ua merr deti duan ta rimarrin ndryshe' Dredha tregon luftën me bizneset në Vlorë për plazhet publike! Sqaron dhe videon e Ramës