Foto/Denoncimi në Shqiptarja.com
 Mbetjet spitalore para Pediatrisë

Foto/Denoncimi në Shqiptarja.com<br /> Mbetjet spitalore para Pediatrisë
Në rubrikën “Raportoni ju” në shqiptarja.com vijojnë të ngrihen shqetësime të shumta nga qytetarë nga e gjithë shqipëria.

Shqetësimi i një qytetari lidhjet me mbeturinat të cilat gjënden në hyrje të pediatrisë. Ai shkruan se është absurde që aty ku supozohet se shkojmë per tu mjekuar duhet te perballemi me keto mbetje, të cilat qëndrojnë aty për orë të tëra.

Duke i bërë thirrje qeverisë që të kthejë vëmendjen tek ky shqetësim, ai shkruan se është një dëm i madh që u shkaktohon fëmijëve që shkojnë në pediatri për tu mjekuar nga era e mbeturinave.
mbeturinat ne pediatri
mbeturinat ne pediatri
mbeturinat ne pediatri 

Ja çfarë shkruan qytetari:
Mbetjet spitalore rrinë me orë të tëra në hyrje të pediatrise. Aty ku supozohet se shkojmë për tu mjekuar, duhet të përballemi me këto mbetje për orë të tëra dhe askush nuk vë dorë për ti hequr. Nuk e di ku është shteti sepse mjerë fëmijët që duhet të shkojnë në spital sepse ambienti është i papërshtatshëm dhe nga era e tyre.

Redaksia Online
(o.b/ Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra