FOTO/ Dështon eksperimenti i FSHF-së me 'Final 4', pak tifozë për Partizani - Skënderbeu në 'Air Albania'

FOTO/ Dështon eksperimenti i FSHF-së me 'Final 4', pak tifozë për Partizani - Skënderbeu në 'Air Albania'

Tribuna përballë e 'Air Albania'

Partizani dhe Skënderbeu po luajnë sot duke nisur nga ora 20:00 në "Air Albania" të kryeqytetit për sfidën e parë gjysmëfinale në "Final 4".

Skema e re e FSHF-së, me katër ekipet e para të sezonit të rregullt që do luftojnë për titullin kampion të Superligës duket se ka dështuar, teksa në "Air Albania" nuk ka shumë tifozë. Ndryshe nga sa u tha se skema e tillë do afronte tifozët dhe do nxiste garën, duket se udhëtimi nga Korça ka qenë i largët dhe stadiumi me 22 mijë vende duket i madh për një ndeshje të tillë.

Tifozët e Partizanit

Të kuqtë e Orges Shehit janë më të avantazhuar pasi edhe një barazim do i katapultonte në finalen e 26 majit, aty ku do mësohet fituesi i Superligës për këtë edicion. Për shkak të "Demat" u renditën më sipër në tabelë gjatë sezonit të rregullt, do jenë ata që do kalojnë më tej edhe me një barazim.

Tifozët e Skënderbeut

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Franca mund të përballet me dhunë nga shkaku i zgjedhjeve, thotë ministri i Brendshëm

Franca mund të përballet me dhunë nga shkaku i zgjedhjeve, thotë ministri i Brendshëm