FOTO/ Me emrin me gërma të mëdha, mes luleve dhe gjelbërimit, si është transformuar sheshi 'Selvia'

FOTO/ Me emrin me gërma të mëdha, mes luleve dhe gjelbërimit, si është transformuar sheshi 'Selvia'

TIRANË- Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka postuar disa foto që tregojnë transformimin e sheshit Selvia në kryeqytet, i cili tashmë pas shembjes së ndërtesave që kishin pushtuar bustin e Vojo Kushit, është kthyer në një mini-park të rrethuar nga gjelbërimi dhe hapësira për banorët e zonës.

"Tani me gërma të mëdha, Selvia mban emrin e saj plot dinjitet, si një nga pikat më historike të Tiranës. Mbjellja e luleve dhe shtrimi i tapetit të gjelbër, i dhanë ngjyra e freski zonës ku ecin çdo ditë kalimtarë", shkruan Veliaj.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ert: 08/10/2019 10:00

    po pema selvise ku eshte

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kakavijë/ Mashtroi një shqiptar nga Kosova dhe i mori 9 mijë euro, në pranga 41-vjeçari nga Hondurasi, po ikte në Greqi

Kakavijë/ Mashtroi një shqiptar nga Kosova dhe i mori 9 mijë euro, në pranga 41-vjeçari nga Hondurasi, po ikte në Greqi