FOTO/ Takimi i përzemërt Tsipras-Zaev, kur mllefi i tre dekadave 'shuhet' në një përqafim

FOTO/ Takimi i përzemërt Tsipras-Zaev, kur mllefi i tre dekadave 'shuhet' në një përqafim

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe ai i Greqisë, Aleksis Tsipras, janë parë të lumtur para nënshkrimit të marrëveshjes historike për emrin.

Në një foto të publikuar në media, dy kryeministrat shfaqen duke u përqafuar në mënyrë të përzemërt dhe tejet miqësor, duke i dhënë kështu fund mllefit të plot tre dekadave mes dy vendeve. 

Ndërkohë, dy ministrat e Jashtëm, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias nënshkruan marrëveshjen për emrin, ku nga sot zyrtarisht Maqedonia do të quhet 'Republika e Maqedonisë së Veriut'.


Lajmi kryesor:

Ditë historike, zgjidhet çështja më 'e nxehtë' mes Maqedonisë e Greqisë, firmoset marrëveshja për emrin


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kishte kultivuar 62 bimë kanabisi, vihet në pranga 68-vjeçar në Kurbin

Kishte kultivuar 62 bimë kanabisi, vihet në pranga 68-vjeçar në Kurbin