FOTO/ Tërmet i fuqishëm në Kroaci me magnitudë 5.3 ballë! Lëkundjet ndihen në disa shtete

FOTO/ Tërmet i fuqishëm në Kroaci me magnitudë 5.3 ballë! Lëkundjet ndihen në disa shtete

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar ditën e sotme në Koraci. Lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudë 5.3 Rihter. Epiqendra ka qenë 14 km nga Crikvenica, ndërsa thellësia fokale ka qenë 10 km.

Lëkundje të lehta janë ndjerë në të gjithë pjesët e Kroacisë veriore dhe qendrore, Sllovenisë, Italisë verilindore, veriperëndimit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Austrisë jugore dhe në jugperëndim të Hungarisë. 

Deri më tani, autoritetet kroate nuk kanë raportuar për viktima apo dëme të shumta materiale. 

K.T./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qobani: 17/02/2023 10:52

    Të gjithë ILIRËT e dinë se harami e fuqizon katastrofën,qdo zot shtëpie e din sa ka haram e sa hallall ma mir na bjen ta largojmë haramin prej shtëpis ta kursejm vehtën dhe familjen,torta e pa pagur nuk del e ambël,ky ashtë vetëm fillimi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi