FOTO-Ekskluzive/ Me pranga në duar, momenti kur ‘i penduari’ tregoi vendin ku hodhën automatikët pas vrasjeve në Durrës

ReportTv siguron ekskluzivisht momentin kur i riu 22-vjecari Klevis Alla bashkëpunoi me policinë duke treguar se ku kishin hedhur armët e krimit të përdorura në atentatin ndaj vëllezërve Haxhia më 27 Prill 2020. Report Tv siguroi foton ku me pranga në duar, i riu tregon me gisht vendin ku në kanal ishin hedhur tre kallashnikovët në Arapaj.

Pas kësaj dëshmie kanë ndërprerë kërkimet polumbarët dhe forcat speciale të cilat kanë nxjerrë nga aty tre kallashnikovët. Aktualisht armët janë dërguar për ekzaminim në laboratorin e policisë shkencore ndërsa ato dyshohet se janë armë të përdorura edhe në atentatin ndaj Dorjan Shkozës dhe Anxhelo Avdylit.

Ndërsa arritja tek të dyshuarit përfshi Allën dhe Ndocin erdhi pasi në vendngjarjen u gjetën mbetje të copëve të xhamit me mbishkrimin "Toyo..." të cilat i përkisnin mjetit ku sipas Allës ka udhëtuar ai dhe Ndoci.

Burime për ReportTv bënë me dije se Klevis Alla ka bashkëpunuar me policinë duke hedhur dritë edhe për disa ngjarje kriminale ndërsa po punohet për të faktuar deklarimet e tij edhe me prova, si në rastin e përfshirjes së bashkëpunëtorëve të Allës në grabitjen e Rinasit. Pas kësaj dëshmie ai dhe familja e tij janë marrë në mbrojtjen e shtetit deri në përfundim të këtij hetimit.

Dy ditë më parë gjykata e Durrësit caktoi ndaj Altin Ndocit dhe Klevis Allës masën e sigurisë arrest me burg me akuzën e vrasjes kryer bashkëpunim me paramendim, ndërsa pritet që pjesë e këtij hetimi të bëhet edhe SPAK.

Por këtë version avokati i Ndocit e mohon duke thënë se jo vetëm nuk është ekzekutor por Ndoci i ka pasur shokë dhe ka marrë pjesë edhe në mort. Sipas policisë e cila në konferencë për media raportoi për kapjen e autorëve të dyshuar pista e këtyre ekzekutimeve ishte prishja e pazareve të drogës.
1588588328_klevisalla.jpg

Klevis Alla duke treguar me gisht vendin ku fshehën armët pas krimit 

Armët e krimit që dy te rinjte perdoren ne vrasjet ne Durres

1588585415_ndoci.jpg

Altin Ndoci ( Në mes ) dhe 4 viktimat në Durrës

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:56
Profil i të riut vrasës që tregoi shokët, i apasionuar pas makinave: Jeto si do ti, nuk mund t'i pëlqesh gjithkujt (FOTO)

Klevis Alla është një nga autorët e vrasjeve në Durrës të 4 të rinjve, që pranoi që të bashkëpunonte me policinë pas arrestimit duke treguar shokun, fshehjen e armëve dhe ngjarje të tjera kriminale. Report Tv siguroi foton ekskluzive të momentit, kur Alla me pranga në duar tregon vendin se ku kishin fshehur armët në Arapaj të Durrësit pas krimit.

Ndërkohë që nga një vëzhgim në faqen e tij në rrjetet sociale, ai shfaqet i apasionuar pas makinave dhe jetës së luksit. Në postimet e tij nuk mungojnë thëniet e ndryshme, mes të cilave "Jeto si do ti, nuk mund t'i pëlqesh gjithkujt". 22-vjeçari nga Durrësi u identifikua nga tabulatet, gjurmët dhe njollat e gjakut te makina tip 'Toyota' më pas përballë hetuesve duke treguar grupin dhe krimet.  


Nje nga postimet e 22-vjeçarit Klevis Alla
/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • &Loshi: 04/05/2020 21:07

  Gjynaf qe mori veten ne qaf ne mosh te re vetem per tu ndjer pak pjes e dickaje, mori ne qaf dhe 4 jet tjera. Edhe te gjykosh e shah eshte e leht, por asnje se ka iden ce ka cuar ate cun ne ate pik? Edhe ai eshte ber pishman pasi ka kuptu kush kan qen njerzit qe e rrethojn dhe ka tregu gjithcka. Kto jan pasojat e Kapitalizmit Shkerdhat, kur bejn Atletet 1-2000€, Bluzja 4-500 etj etj, ndjekja e personave VIP neper rrjete sociale, e te ndjerit i pa vler= Perfundimi eshte ky. Ka shum Shqiptar qe punojn me te futme rrugve te botes dhe bejn si te fort, por ata ja fusin edhe plakes vet po i doli ne shteg dhe thone qe se pash se ishte mbrapsh. Plumbi eshte pak per njerez te till. Magjino sa njerez kan mbajt njerez me buk i kan mar me i be njerez dhe jan fundos nga djallzit e disa m...er q...ve? Kto jan pasojat e te futmes nga babzia. Un personalisht sbesoj se te vret njeri kot? E paska pas mir Enver Hoxha qe e paska pas shtypur ate popull, por dhe sjan te gjith te kqinj. Njerzimit i duhet sa me shum dashuri dhe paqe.

  Përgjigju
 • Itali: 04/05/2020 16:41

  Zot na i largo nga jeta kto lloje njerezish qe vjedhin qe vrasin ; Ne si prinde duhet te punojme shume me femijet tane mos ti lejojme te marrin keto rruge , mos te behen vegla te kriminelave ,se 22 vjec ashte vegel ne duart e krimit ,zot na i largo

  Përgjigju
 • Loshi "Babai Biologjik i Vajzés sé Fredi DOBIÇIT té Ferrav": 04/05/2020 15:43

  I bëj thirrje POLICISË dhe RENEAS që ta PËRDORI këtë VRASËS të PËSHTIRË dhe të URRYER , dhe pastaj ti FUSIN PLUMBIN mbas KOKE , ose ta HELMOJNË në BURG , që të shkoj në PIDH të MAMASË tij ky KILLER i RËNDOMTË dhe ky PIDHMOTËR që NUK ka as BESË dhe as FE !!! KY lloj ROBI dhe ai SHOKU i këtij FUNDËRRINE për 5 LEK VRASIN edhe BABANË e VET , ose PËRDHUNOJNË me DHUNË edhe MOTRËN e tyre të SHTHURUR !!!! FUTINI PLUMBIN MOTËRQIRIT , që të ndaloni HAKMARRJEN , sepse ka marr 4 JETË NJERËZISH ai FËLLIQSIRË !!! 4 janë KONFIRMUAR , por ai PLEHRË mund të ketë marr pjesë në VRASJE të tjera , ku NUK janë ZBARDHUR NGJARJET dhe VRASJET !!! SHTRYDHENI PIDHMOTRËN dhe futjani KOKËN në DARË !!

  Përgjigju
  • I lënë na tepèja e kokësë (Tepelënë): 04/05/2020 16:33

   Hahahahahahah o fshatar i pashkollë, kush je ti që bën thirrje? Hahahahaha ik laje ndonje hale qe të bleshe bukë ! Hahahahaha , fshatare!

 • Amos Loung Bar: 04/05/2020 13:52

  Ky quni qenka me u pa si NED NEZHA

  Përgjigju
 • Jeto si te duash: 04/05/2020 13:25

  Tani je ne gjak me 4 familje, ne burg si spiun. Jeto si te duash vocerrak.

  Përgjigju
 • QELBËSIRAT E QENIT SALHE: 04/05/2020 12:42

  KTO LLOI KAFSHËSH DUHET VETËM PLUMBI NË BALL E PASTROHET AJRI NGA KTO QELBËSIRA.

  Përgjigju
  • YYY: 04/05/2020 16:04

   Cfare faji te kane kafshet t'i krahasosh me keta?!×

Lajmi i fundit

John

Situata e tensionuar në veri, Kurti takohet me krerët e partive politike në vend