FOTOGALERIA/ Bajrami 2023, falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta: Mijëra besimtarë në shesh

FOTOGALERIA/ Bajrami 2023, falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta: Mijëra besimtarë në shesh

Falja e Namazit në Sheshin Skënderbej

I mbushur plot me besimtarë që falen për festën e Bajramit, sheshi Skënderbej tërhoqi edhe vëmendjen e medias britanike BBC, e cila ndër 12 fotografitë më të veçanta në këtë ditë festë shumë të rëndësishme për myslimanët.

“Sheshi Skënderbej në Tiranë, Shqipëri tërhoqi mijëra besimtarë”, shkruan BBC krah fotos së publikuar.

Foto të tjera BBC ka përzgjedhur nga vende të ndryshme të botës, duke filluar nga Afganistani, Palestina e deri në Serbi dhe Australi.

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Artemis: 21/04/2023 16:53

  Vetëm fakti qe na fusin me te njejten familje me Afganistanin e Sirinë e Bangladeshin,pra me boten e tret esht per te vajtuar,ne gjithmonë kemi shkuar ne kahun e kundërt te historis

  Përgjigju
 • Nani: 21/04/2023 16:25

  Po kta nuk jan as turq, duken si afgan pakistanez libian Irakun, çudi???

  Përgjigju
 • Tata: 21/04/2023 14:30

  Jemi besimtare te medhej ndaj sbejme krime. Hahahaha,i luten zotit per LEKE me duket,ndaj zoti oa kthyer kurrizin nga ky vend

  Përgjigju
 • Vellai musliman: 21/04/2023 14:15

  Fakti qe jemi turq na ka lene prapa

  Përgjigju
 • Arbëri: 21/04/2023 13:20

  À e mbuluat Gjergj Kastriotin përsëri sot…që mos të tromben beduinët armiq -fashist

  Përgjigju
  • e drejta: 22/04/2023 10:15

   TI CDO GJE MUND TE JESHE , PO SHQIPTAR NUK JE..KETE E KAM BINDJE TE PLOTE

  • Per gjergjin: 21/04/2023 14:47

   Ndonjehere emri nuk do te thote cdo gje ! Ta dinin prinderit tuj se nje dit do ta beje kete koment do ta vinin emrin ose janullatos ose millosheviq pseudoserb mos i fyej bashkekombesit tuaj vetem se adhurojn Allahun 1 te vetem dhe jo si ti qe adhuron statuja ! Kto jan miqt tuj qe bashkejeton me to jan arberesh jan ilir jan shqiptar musliman dhe krenar ! Po sje tjt vetem nje njeri i vogel del me emer mbiemer dhe fytyr kur te fyesh her tjt bashkekombasit tuj

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas