FOTOLAJM/ Banorët në Belsh denoncojnë në Report Tv: Të fortët po shkulin ullinjtë dhe gllabërojnë tokën

FOTOLAJM/ Banorët në Belsh denoncojnë në Report Tv: Të fortët po shkulin ullinjtë dhe gllabërojnë tokën

Policia, traktori duke shkulur ullinjtë dhe banorët në Belsh

BELSH-Banorët në fshatin Idriz të bashkisë së Belshit denoncojnë në Report Tv se po u shkulen ullinjtë me traktor. Ata kanë dërguar në redaksinë e Report Tv edhe pamjet nga shkulja e ullinjve me traktor, ndërsa në vendin e ngjarjes përpos policisë private ndodhet edhe ajo e rendit.

Banorët thonë se pas kësaj qëndrojnë njerëz 'me mbështetje të fortë politike që po gllabërojnë tokën'. Pavarësisht se në pamje duket se të pranishme kanë qenë edhe forcat e rendit  nuk ka pasur asnjë sqarim për situatën.

Ora 20:45
Banorët në Belsh denoncojnë në Report Tv: Të fortët po shkulin ullinjtë dhe gllabërojnë tokën
/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Goditësi: 07/05/2018 10:17

  Nuk mjafton vetëm toka këta peesona kan privatizuar pyllin presin e shesin dru kur të dian e si të duan kan provatizuar liqenin e marinës

  Përgjigju
 • Shoku: 07/05/2018 10:04

  Eh në atë vend vepron maliqi e jo ligji se kryetarit të bashkis belsh i Arif Tafanit i duhen vota e jo hallet e pppullit

  Përgjigju
 • Kafsha: 07/05/2018 08:40

  Ngrihuni o dele dhe mbroni pronën e përbashkët! MESOHUNI TË KENI E TA DONI E TA MBRONI PRONEN E PERBASHKET DHE MOS SHIKONI TË MERRENI ME COPKA PËR TË BËRË KOLIBET SIÇ BËNTE NJERIU PRIMITIV DHE PASTAJ I RRETHONI ME LECKA E QESE E BIDONA TË SHPIFUR, QË NA HAPET BARKUN NA HAPET. ORE ASKUSH NUK KA DHE NUK DUHET TË KETË TRUALL. TRUALLI NUK KA PRONAR! PRONARI I VËRTETË DHE I VETËM I TRUALLIT ËSHTË R E P U B L I K A! Ngrihuni dhe të “fortëve” nguluani hunjtë e prerë në bythë, bashkë me hunjtë tuaj!

  Përgjigju
 • Blenard: 06/05/2018 21:00

  Edhe te liqeni i that po i shkulin po pregatiten te bejn pallate kodrate gjelberta fantastike po i shkulin presin e ne fund te liqenit that po pregatiten te heqin dheun ketu jan te pangopur ne kete vend e lali eri na thot pyll orbital pika mu ne....te tereve

  Përgjigju
  • Kafsha: 07/05/2018 08:30

   Ngrihuni ore të gjithë në këmbë dhe mos e lejoni shkatërrimin. Atyre lepujve të “fortë” , degët e pemëve nguluani në bythë!

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?



×

Lajmi i fundit

Kërcënim nga Irani: Kemi dronë të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri

Kërcënim nga Irani: Kemi dronë të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri