FOTOLAJM/ Meta i buzëqeshur mes të atyre që mund ta shkarkojnë

FOTOLAJM/ Meta i buzëqeshur mes të atyre që mund ta shkarkojnë


Pas betimit të tre anëtarëve të rinj të Kushtetueses, Presidenti Ilir Meta në fund të ceremonisë ka bërë një foto me të gjithë anëtarët e gjykatës. Kreu i shtetit i buzëqeshur në të majtë kishte anëtarët e dekretuar nga vetë ai, Marsida Xhaferllari dhe Besnik Muçi, ndërsa në të djathtë ishte Vitore Tusha që i  ka mbaruar mandati dhe qëndron derisa të zëvendësohet, por edhe dy anëtaret e reja që u miratuan nga parlamenti Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji. Në foto duken të gjithë të buzëqeshur, por si për ironi të fatit janë pikërisht këta anëtarë që në një të ardhme të afërme mund të kenë mbi tryezë pikërisht dosjen për shkarkimin e tij, nëse shumica e voton një gjë të tillë në parlament, teksa aktualisht jemi në pritje të raportit nga komisioni i posaçëm hetimor.


Lajmi kryesor:

Thellohet ngërçi në Kushtetuese/ Betohen Xhaferllari dhe dy anëtaret e zgjedhura nga Kuvendi, Meta: Filloi funksionimi i gjykatës


  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’, Sula: Dita e dytë e zezë pas 2008-ës, 102 deputetë s’do votohen! Vota ime kundër, s’jam lëpirës

‘Zgjedhorja’, Sula: Dita e dytë e zezë pas 2008-ës, 102 deputetë s’do votohen! Vota ime kundër, s’jam lëpirës