Fotolajm/PD e Gjirokastrës dublon 
pjesëmarrësit në foton e mitingut

Fotolajm/PD e Gjirokastrës dublon <br />pjesëmarrësit në foton e mitingut
GJIROKASTER - Duket se skandalet për të tërhequr vëmendjen e votuesve në zgjedhjet e 21 qershorit, nuk kanë të sosur nga politika.

Së fundmi ka qenë Partia Demokratike e Gjirokastrës ajo që ka publikuar foto të takimeve elektorale në të cilat ka dubluar pjësemarrësit.

Fotoja duket qartësisht se është e punuar me Photoshop dhe në të janë vendosur disa herë radhazi të njëjtët persona.

Fotoja është shpërndarë në faqen e PD së Gjirokastrës në Facebook e më pas faqja e lajmeve JavaneWs e ka ripublikuar atë duke I shënuar edhe dublimet.

Sipas Javës në përsëritjen, dublimin e personave figuron edhe vetë babai I kandidatit Igli Kokalari.  

gjirokaster
(Në foto dublimi i babait të kandidatit Kokalari)
gjirokaster
(Në foto dublimi i qytetarëve në miting)

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri