FOTOLAJM/ Zgjedhjet në universitete, një kuti votimi me logon e PS

FOTOLAJM/ Zgjedhjet në universitete, një kuti votimi me logon e PS

1596104606_Screenshot1.jpg

Një foto që habit jo pak është shpërndarë nga 'Qëndresa Qytetare' në lidhje me zgjedhjet në universitete, që po zhvillohen ditën e sotme. Në një nga fakultet e Tiranës duket që një kuti votimi është me logon e Partisë Socialiste.

Zgjedhjet e sotme në universitete janë kontestuar shumë nga opozita, e cila shpesh herë i ka quajtur si jo të ligjshme, pasi po zhvillohen në kushtet e pandemisë ku është e pamundur të bëhet fushatë dhe studentët kanë frikë të vijnë në godina për të votuar.

Sakaq një ditë para zgjedhjeve një grup stundentësh ishin në presidencë dhe i kërkuan Metës që mos të dekretonte zgjedhjet.


Lajmi kryesor:

Sot po zhvillohen zgjedhjet në universitete, tre kandidatë për rektor në Tiranë! Kutia e votimit me logon e PS


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Rama me Zelenskyn: Shpesh mbështetja ushtarake për Ukrainën ngec, Putin nuk ndalet as një sekondë! Po merr jetë në mënyrë të pamëshirshme

Rama me Zelenskyn: Shpesh mbështetja ushtarake për Ukrainën ngec, Putin nuk ndalet as një sekondë! Po merr jetë në mënyrë të pamëshirshme