Fotoreporteri tregon ‘sekretet’ si e shkrepi foton virale të Zelenskyt dhe Vuçiçit në Tiranë: Ja kush është më ‘pikantja’ (FOTOT)

Një foto e presidentit Volodymyr Zelensky duke shikuar presidentin serb Aleksandër Vuçiç u bë virale në rrjet nga samiti në Tiranë për Ukrainën. Fotoreporteri, Aramando Babani që arriti të shkrepte këtë foto, tregoi për Report Tv sekretet dhe çfarë nuk u pa nga syri i publikut nga ky samit.

“Çdo fotoreporter të njëjtën gjë do kërkonte. Serbia është i vetmi vend që është rreshtuar krah Rusisë, kështu që normalisht për një fotoreporter vëmendje do ishte tek ata dy persona. Është më se normale kur futesh të bësh një punë e di çfarë kërkon, e di ku përqendrohesh.

Ato që kam parë unë dhe ju si keni parë, unë i kam publikuar. Në një samit ku mund të jenë më qindra i objektivë kamerash dhe fotoreporterësh është e pamundur që të shpëtojë diçka pa u treguar”, thotë Babani.

Ndër fotot më të bukura veçon atë të Zelensky duke qeshur me Ramën.

“Fotoja më pikante mendoj që është momenti i pritjes kur Zelsnky bashkë me Ramën janë duke qeshur. Ajo është më pikantja e momentit se del pak nga protokolli zyrtar.

Kujtojmë që Serbia është i vetmi vend nga perëndimi që ka refuzuar të vendosë sanksione ndaj Rusisë, duke refuzuar të bashkohet me aleatët.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit