FOTOT/ Ambasadorët e akredituar në Tiranë nderojnë 29 Nëntorin, homazhe në memorialin 'Nënë Shqipëri'

FOTOT/ Ambasadorët e akredituar në Tiranë nderojnë 29 Nëntorin, homazhe në memorialin 'Nënë Shqipëri'

 

Homazhe në memorialin ‘Nënë Shqipëri’ në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë kanë zhvilluar paraditen e sotme edhe shumë prej ambasadorëve të vendeve të huaja të akredituar.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, diplomati i Ukrainës, Volodymyr Shukrov si dhe shumë përfaqësues të vendeve mike kanë nderuar 29 Nëntorin në 78-vjetorin e Çlirimit të vendit.

Ndërkohë që më herët homazhe kryen krerët më të lartë të shtetit shqiptar por edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


Ora 14:23
FOTOT/ Ambasadorët e akredituar në Tiranë nderojnë 29 Nëntorin, homazhe në memorialin 'Nënë Shqipëri'
 • K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?  ×

  Lajmi i fundit

  Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt

  Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt